Yasal Staj Başvurusu

Ergüven Hukuk Bürosu; özenli bir eleme süreci sonunda seçtiği stajyer avukatlar ile avukatlık ruhsatlarını almaları sonrasında birlikte çalışmayı ilke edinmiştir. 1 yıl boyunca stajyer avukatlara; bir avukat adayı olarak yaklaşılmakta ve mensubu olacakları avukatlık mesleğinin önemli  inceliklerini ayrıntılı şekilde aktarılmaktadırlar.

Stajyer avukatlara; mentor olarak atanan deneyimli avukatlarımız stajyerler ile koordine olarak proje-bazlı çalışmalar, dava, sözleşme yazılımı, resmi dairelerde işlem yapma, gibi temel  hukuk süreçlerinde kendilerine uygulamalı eğitim verilmektedir. Stajyerlerimiz bunun karşılığında haftalık çalışma raporları  hazırlamakta ve mentorları tarafından incelenmektedir. Staj dönemi sonunda ilgili rapor; mentor avukat tarafından ortak avukatlara sunulmaktadır.

Ergüven Hukuk Bürosu; mevcut sistemi ile staja başlayan tüm avukat adaylarına yapılandırılmış bir kariyer sisteminde ilerleme olanağı vermektedir. Belirlenen kriterleri yerine getiren ve avukatlık ruhsatı almaya hak kazanan adaylar; her yıl kariyer basamaklarında ilerleyerek ortak avukat veya kıdemli avukat olabilme imkanını elde etmektedir.

YASAL STAJ KABUL SÜREÇLERİ

Özgeçmiş ve Ön değerlendirme

İngilizce Yeterlilik Sınavı

Case Study

Tanışma Daveti

Başvurunun Sonuçlanması